KONST / Litografier / Färglitografier 8703496
nr 870 3496
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 2 st, Lars Norrman (1915-1979), Fiskebåt & nätlagning, motivet: 23 x 40, 140& 158 / 260
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
måndag 20 januari 2014
kl 20:37:34
200 kr
300 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman